/Bibliakör

2003-ban , egy Szent István utcai házban kezdtek összejönni kéthetenként azok a hittestvérek, akik érdeklődtek a Szentírás olvasása, megértése és megélése iránt. Ebben a folyamatban segítségünkre van Dr. Fila Béla atya, akinek humorral, saját életéből vett példákkal színesített magyarázatai igen élvezetessé, lebilincselővé és elevenné tette a Biblia tanulmányozását. Rövidesen szűknek bizonyult a ház kis szobája, ezért a Károlyi ház nagytermében folytatódtak az összejövetelek. Sajnos sokan elmaradtak az idő múlásával, de mindig jöttek új érdeklődők. Kisebb szünetek is voltak nyaranta, vagy Béla atya betegségei miatt. 2005-től, a Domonkos nővérek visszaköltözésével városunkba, a csoportunk vezetője Armella nővér lett. Többször Ő készült fel a Szentírási rész ismertetéséből, de mi, csoporttagok is vállaltunk rövid beszámolót. Találkozóinkat rövid imádság után a Szentírás előre meghatározott részeinek felolvasásával kezdjük, majd meghallgatjuk Béla atya magyarázó beszédét, tanítását. Utána beszélgetés következik: bárki elmondhatja gondolatát, kérdéseit a hallottakkal kapcsolatban. Napi-, az egyházközségünk életével foglalkozó témákat is megbeszélünk. Törekszünk a Biblia korának és napjaink jelenének párhuzamos, hasonló vonásainak feltárására. Bibliakörünk teljesen nyitott, szívesen látunk mindenkit, aki szívesen elmélyül az IGE hallgatásában. Találkozóink kéthetente csütörtökön este fél hétkor kezdődnek a Károlyi házban.

Nagy László

Módosítás dátuma: 2012. április 15.