/Urnakápolna

.....†.....

• A Szent István Király templom Urnakápolnájába azon személyek hamvai helyezhetők el, akik részesültek a keresztségben (bármely felekezet szerint) s akiktől egyházi szertartással (bármely keresztény/ keresztyén felekezet szerint) kívánnak szeretteik búcsút venni.

• Az urnafülkék 2 hagyományos kerek urna elhelyezésére alkalmasak.

• A minimális megváltási idő 25 év, amely a megváltás időpontjától számítódik.

• Az urnakápolnánk árai:

A megváltás díja egységesen 25 évre 250.000. Ft, de az urnasírhelyek tetszés szerint hosszabb időre is megválthatók.

Ezen kívül, amikor aktuális lesz, akkor a temetési szertartás költségei és az urnafedlap felírat költségei merülnek még fel. ( A felirathoz szükséges egységes betűket a plébánia biztosítja térítés ellenében. A fedlapra csak név, születési név, születési és halálozási évszám írható fel.)
  • Sokan már a jövőre nézve szeretnék biztosítani önmaguk és családtagjaik megérdemelt nyugalmát, ezért lehetőség van az urnafülkék előre megváltására is.

• Egyes jelentős egyházi ünnepeken pld. nagypéntek, nem lehet temetés az urnakápolnánkban.
  • Amennyiben a használati idő lejártakor, vagyis pld. 25 év múlva az urnafülkét senki nem váltja újra, úgy a rendelkezési jogot engedő (= plébánia) a fülkét kiürítheti és az urnákat a templomon belül egy közös őrzési helyen helyezheti el. Az újraváltás türelmi ideje három hónap.

Bővebb felvilágosítás a plébánia elérhetőségein vagy személyesen ügyfélfogadási idő alatt kérhető.

Módosítás dátuma: 2020. január 14.