Archívum »

Óföldeáki zarándoklat (2022)

Örömút (2022)

Keresztút (2022)

A boldogság tanulható (2022. április 5.)

Rózsafűzér Királynőjének Ünnepe (2021. október 7.)

Rózsafűzér Királynőjének Ünnepén, 2021. október 7-én este Hódmezővásárhelyen a Szent István templomban 17:30-tól zsolozsmát imádkozunk; 18 órától az ünnepi szentmisét Veréb László szegedi spirituális atya mutatja be. A szentmise után agapé lesz a nővérek rendházában. Mindenkit szeretettel várunk, a domonkos nővérek.

A Domonkos Kör előadása (2021. október 12.)

Felnőtt Hittan

A domonkos nővérek örömmel tudatják, hogy rendházukban újraindulnak a felnőtt hittanok szerdai napokon az esti szentmise után kb. 18:45-től 20 óráig. Szeptember 22-én Ármella n. tartja az első bibliakört; szeptember 29-én pedig Dóra n. az első felnőtt katekézist. Szeretettel várunk minden régi és új résztvevőt.

Lorettói litánia (2021. május)

Szentháromság templomban májusban minden hétköznap 17.40-től kezdődik a Lorettói litánia imádkozása, 18 órától Szentmise.

Szentlélekváró (2021. május)

Szent Katalin ünnepi vigília

Püspöki rendelkezés - 2021. április

A belvárosi Szentháromság templomban 2021. április 16-tól, péntektől visszaáll a hivatalos miserend. A Szent István templomban 2021. április 12-től, hétfői naptól lesz újra szentmise a szokott miserend szerint. Az eddigi járványügyi rendelkezések továbbra is érvényben vannak.

Püspöki rendelkezés - 2021. március

153/2021 Járványügyi rendelkezések

A járványhelyzet alakulását figyelembe véve a Szeged-Csanádi Egyházmegye területére vonatkozóan 2021. március 8-al a következő rendelkezések lépnek hatályba:

1. Templomainkban a nyilvános szentmisék, liturgiák szünetelnek. Az elfogadott miseszándékokat a felajánlóval megbeszélve át lehet tenni későbbi időpontra, vagy nép nélkül (sine populo) bemutatva a szentmisét el lehet mondani. A lelkipásztorok minden nap mutassanak be szentmisét (sine populo akkor is, ha nincsen miseszándék) a járvány áldozataiért, a járványban szenvedőkért és a gyógyítás feladatát ellátókért. A templomok legyenek nyitva egész nap, lehetőséget adva a híveknek a személyes imádságra. A szentségek kiszolgáltatása a korábban megküldött római rendelkezések alapján történhet.

2. Temetési gyászmiséket egy későbbi időpontra kell halasztani, amikor már lehetségessé válik az elvégzésük. Temetések alkalmával csak a ravatalozón kívül lehet végezni a szertartást, figyelembe véve az egészségügyi előírásokat. A temetés végén hívjuk fel a jelenlévő gyászolók figyelmét, hogy tekintsenek el a személyes részvétnyilvánítástól. Jelen rendelkezések a visszavonásig maradnak érvényben.

Szeged, 2021. március 6. Dr. Kiss-Rigó László püspök

153/2021 Járványügyi rendelkezések – 2021. 03. 06.

Karácsonyi hangverseny (2020)

Szívből kívánjuk, hogy a szeretet és a vele együtt járó békesség tegye csodássá az ünnepeket és hozza el életünkbe a várva várt fényt! Kérjük, fogadja szeretettel gyermekeink karácsonyi hangversenyét és kívánjuk, hogy a zene öröme mindenkinek nyújtson nyugodt, örömteli pillanatokat!

Karácsonyi hangverseny videó

Adventi miserend (2020)

Szentségimádás Krisztus Király ünnepének előestéjén (2020.11.21.)

Bibliaköri hirdetés (2020.12.31.)

Járványhelyzet miatt bizonytalan ideig szünetelnek a bibliakörök!